Uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej w Kwaczale 🇵🇱
W naszej szkole 3 maja to nie tylko data w kalendarzu, ale przede wszystkim okazja do wspólnego świętowania i poznawania historii w sposób ciekawy, a czasem nawet… całkiem zabawny! Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczystą akademię, podczas której przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Choć temat poważny, nasi młodzi artyści udowodnili, że historię można przedstawić w sposób przystępny i z nutą humoru. Na scenie pojawili się m.in. „posłowie”, którzy z lekkim przymrużeniem oka debatowali nad losem kraju (nie obyło się bez drobnych sporów i walki!), a także „król”, który próbował ogarnąć całe zamieszanie – co, jak się okazało, wcale nie było takie proste. Publiczność mogła zobaczyć, że polityka sprzed ponad 200 lat momentami przypomina… współczesne dyskusje 😉 Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia!