Gminny Konkurs Plastyczny „Bitwa na Pędzle”

W piątek, 29 maja 2026 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „To nie bajka, 
czyli jak to z Alwernią było… – Bitwa na Pędzle”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Alwerni.

Przed rozpoczęciem pracy konkursowej uczestnicy wysłuchali opowiadania dotyczącego naszej gminy, 
które przeczytała jego autorka pani Monika Bachowska. 
Tekst stał się inspiracją do stworzenia wyjątkowych prac plastycznych. Celem wydarzenia było rozwijanie kreatywności dzieci, pogłębianie ich wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym regionu oraz budowanie poczucia tożsamości lokalnej.

W konkursie uczestniczyły dzieci z klas I–III, wyłonione wcześniej podczas szkolnego konkursu wewnętrznego,
na którym również czytane było jedno z opowiadań autorki. Dodatkowym wyzwaniem był fakt, że organizatorzy 
nie przewidzieli podziału nagród na poszczególne klasy, dlatego wszyscy uczestnicy rywalizowali ze sobą w jednej kategorii wiekowej. Tym bardziej cieszą sukcesy naszych uczennic!

III miejsce zajęła uczennica klasy II – Róża Pierzchała.

Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy III – Olga Weryńska.

Nagrodę za udział w konkursie otrzymała uczennica klasy I – Martyna Bachowska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom zaangażowania, kreatywności i pięknych prac. 
Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!