W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest promowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież.
Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych zasadom bezpieczeństwa online. Podczas spotkań obejrzeli film SKO i Rety rety internety – Surfuj bezpiecznie w sieci, który w ciekawy i przystępny sposób przypomniał najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Uczniowie dowiedzieli się m.in., jak chronić swoje dane, unikać kontaktów z nieznajomymi w sieci oraz gdzie szukać pomocy w razie niepokojących sytuacji online.
Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna – każda klasa wykonała plakat w formie kolorowanki przedstawiający zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Powstały barwne i pomysłowe prace, które stały się doskonałym przypomnieniem, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z nowych technologii.