Nasza szkoła i jej ciekawa oferta edukacyjna.

Szkoła w Kwaczale może pochwalić się wieloletnią tradycją. Podąża jednak z duchem czasu i stale się rozwija. Swoim uczniom oferuje opiekę wykwalifikowanych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem oraz opiekę specjalistów; surdopedagoga, logopedów, pedagogów specjalnych, terapeutów pedagogicznych i psychologa. Dbamy o wszechstronny rozwój każdego ucznia a misją szkoły jest, aby osiągnął on sukces na miarę swoich możliwości. W naszej szkole, przed lekcjami i po nich – do 15.30, funkcjonuje świetlica. Uczniowie spędzają w niej bardzo mile czas na zabawie, nauce oraz rozwijając swoje pasje. Korzystają z dywanu multimedialnego, dużego zasobu gier planszowych i zręcznościowych. Jest tutaj bilard, piłkarzyki, szachy i wiele innych ciekawych atrakcji.
Realizujemy wiele atrakcyjnych projektów i programów edukacyjnych, wyjeżdżamy na ciekawe wycieczki i zielone szkoły. Duży wpływ na podejmowane działania mają uczniowie oraz ich rodzice. Od kilku lat współpracujemy ze szkołami europejskimi rozwijając kompetencje językowe. W tym roku, na lekcjach języka angielskiego, rozmawiamy on – line z uczniami z Hiszpanii. 
Bardzo dobrze rozwinięta jest infrastruktura szkoły. Pracownie przedmiotowe są bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne, w każdej klasie jest tablica multimedialna. Szkoła posiada dwie pracownie informatyczne, nowoczesną bibliotekę, salę sensoryczną, pracownię techniczną, siłownię wewnętrzną i zewnętrzną, kompleks boisk- w tym do piłki plażowej, plac zabaw.  W ostatnim czasie odnowiliśmy salę gimnastyczną
i tutaj pod okiem specjalistów nasi uczniowie  mogą rozwijać swoje sportowe talenty nawet siatkarskie 🙂
W szkole funkcjonuje stołówka, w której dzieci mogą zjeść smaczne i tanie obiady, przygotowane na miejscu przez panie kucharki.
Jesteśmy w trakcie termomodernizacji, która nie tylko unowocześniła instalacje wewnętrzne, ale też znacząco wpłynęła na estetykę zewnętrzną szkoły.
Nasza szkoła jest dobrze zorganizowana, przyjazna i otwarta na wszystkich – zapraszamy.