Wspomnienia z wyjazdu na obóz językowy Euroweek.

https://www.capcut.com/presentation/7292865814657630210?workspaceId=7292823320649728001

W dniach 14-18 października 20 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w pięciodniowym wyjeździe na obóz językowe Euroweek, który jest jednym z założeń projektu „ Młodzież wolna od uzależnień”. Projekt ten jest realizowany w naszej szkole od czerwca tego roku. Powstał na podstawie zadania: „ Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Alwernia poza zajęciami szkolnymi w 2023r. wraz z realizacją zajęć profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i narkomanii”. Projekt ten realizuje Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały, a szkolnym opiekunem pani Magdalena Kędziora.

Wyjazdy na Euroweek są już tradycją w naszej szkole. Jest  to znakomity sposób na uświadomienie uczniom, jak cenna jest nauka języków obcych. W tym roku uczniowie mogli podziwiać piękną i malowniczą okolicę Międzygórza, które nie bez powodu nazywane jest „Małą Szwajcarią”.  Codzienne spacery pozwoliły na relaks na łonie przepięknej przyrody, zajęcia językowe na pogłębiane i nabywanie kompetencji językowych.  Nasi uczniowie mięli dużo szczęścia, gdyż zajęcia prowadzili znakomici wolontariusze: Giada i Samuele z Włoch, Ernesto z Turcji, Guga z Gruzji, Noma z Zimbabwe oraz Sara z Kolumbii.
Każdy dzień przepełniony był atrakcyjnymi zajęciami, począwszy od warsztatów, na których uczniowie mogli wykazać się różnymi umiejętnościami, po naukę tańców narodowych. Nikogo nie trzeba było namawiać do aktywnego udziału w zajęciach, wszyscy chętnie w nich uczestniczyli ucząc się przez zabawę.
W ostatnim dniu, podczas ceremonii zakończenia, nie obyło się bez wzruszeń i łez.
Udział w obozie językowym to niezapomniana przygoda, która pozostaje na długo w pamięci i sercach wszystkich: uczestników, opiekunów, a nawet i wolontariuszy, którzy na zakończenie podziękowali naszym uczniom za niesamowitą energię, kulturę oraz zaangażowanie we wszystkie zajęcia.
Takie zachowanie młodych ludzi sprawi, że wolontariusze mimo ciężkiej pracy, czują satysfakcję z wykonywanych obowiązków.